Догляд за шкіряним взуттям - як чистити шкіряне взуття
Кожному з нас хочеться щоб те, що нам подобається, залишалося з нами якомога довше. Це стосується і шкіряного взуття. Ми впевнені, що в житті кожної людини була або є пара взуття, яка настільки улюблена, що попри її похилий вік і не самий свіжий вигляд, надівається при кожній нагоді.
Як же зробити так, щоб улюблена пара шкіряного взуття служила і привабливо виглядала настільки довго, настільки це можливо. Секрет криється в правильному регулярному догляді, чищення і грамотному зберіганні.
Чому нашим порадам можна довіряти
Respect взуває українців ще з далекого 2003 року і є виробником продукції. За цей час ми накопичили чималий досвід не тільки в тому, як робити якісне взуття, а і як доглядати за ним.
Ми спілкуємося з сотнями клієнтів і допомагаємо не тільки підібрати оптимальний варіант взуття, але і консультуємо їх з питань догляду, в тому числі й за шкіряним взуттям.
Засоби по догляду за шкіряним взуттям
Для правильного і якісного догляду за взуттям вам знадобиться кілька засобів і пристосувань, а саме:
1. Спреї:
a. водовідштовхувальний
b. фарба
2. Крем
3. Віск
4. Щітки
5. Губки
6. Дезодоранти
Весь цей набір допоможе зберегти улюблену пару в хорошому стані довгий час.
Первинна обробка нової пари шкіряного взуття
Починати догляд потрібно відразу після покупки. Принісши взуття додому, нанесіть на поверхню спеціальний крем для шкіряного взуття. Після того, як шкіряна поверхня досить насититься, обробіть її спеціальним водовідштовхувальним спреєм.
Догляд за шкіряним взуттям в кінці дня
Повернувшись додому, першим ділом подивіться на взуття. Якщо протягом дня взуття запилилось, протріть його вологою ганчіркою, почекайте поки воно просохне й обробіть взуттєвим кремом.
Якщо протягом дня ви намочили взуття під дощем, обов'язково дайте йому просохнути при кімнатній температурі. Тільки після цього, м'якою щіткою або ворсистою тканиною змахніть забруднення.
Як правильно мити та сушити шкіряне взуття
Якщо ви досі миєте шкіряне взуття під струменем води з крана, а потім набиваєте газетами до відмови, ми не заздримо вашому взуттю. Так робити ні в якому разі не можна. Інакше пошкодження, розмокання і деформація забезпечена.
Взуття, виготовлене зі шкіри, потрібно протирати ганчіркою, змоченою в теплій воді (не в холодній і не в гарячій). Робити це потрібно швидко та акуратно. Також можна скористатися нейтральним мильним розчином.
Насамперед, дбайливо очистіть підошву і каблук. Далі, переміщайтеся в область п'яти й передньої частини.
Слідкуйте за тим, щоб вода не потрапляла всередину. Після завершення процедур, залиште взуття просохнути при кімнатній температурі, якомога далі від джерел тепла, і ні в якому разі не ставте взуття під, над або поряд з батареєю.
Лаковане взуття: як правильно доглядати
Лаковане взуття виглядає дуже стильно і неординарно. В силу своїх особливостей, лаковане взуття потребує делікатного догляду. Тому щітки та жорсткі губки можна сміливо відкласти в сторону.
Щоб протерти лаковане взуття скористайтеся м'якою тканиною (фланелевою або оксамитовою). Це додасть їй чистоту і блиск.
У разі, якщо ваші лаковані туфлі або чоботи промокли, обов'язково дайте їм просохнути при кімнатній температурі та не здумайте сушити її у батареї або і того гірше — феном.
Лаковану шкіру потрібно періодично зволожувати. У цьому вам допоможе вазелін, гліцерин або касторове масло. Вони додадуть їй блиск і вбережуть від пересихання і тріщин.
Як зберігати лаковане взуття
Вкрай важливо переконатися в тому, що взуття з лакованою поверхнею очищено від забруднень і просушено.
Подбайте про збереження форми взуття. Набийте її наповнювачем або колодкою.
Обов'язково зберігайте лаковане взуття окремо в тканинних зрізах або в спеціальній сітці для прання і в коробці, далеко від джерел тепла і світла.
Як правильно зберігати шкіряне взуття до наступного сезону
Щоб ваша пара шкіряного взуття спокійно перечекала зміну сезонів, і до потрібного моменту була в повній бойовій готовності та при параді, її потрібно правильно зберігати.
Насамперед, шкіряне взуття потрібно вимити та висушити. Після цього, просочити кремом, дати відпочити якийсь час і просочити повторно. Такий порядок потрібен для того, щоб взуття не розсохлось.
Зберігати взуття найкраще в оригінальній коробці. Також потрібно подбати про те, щоб пара не стикалася між собою. У цьому допоможе або тканина, або спеціальні мішечки для зберігання.
Коробку з взуттям потрібно зберігати далеко від джерела тепла і світла.
Як видалити подряпини зі шкіряного взуття
Ми впевнені, що ви з любов'ю ставитеся до свого взуття, але ніхто з нас не застрахований від тисняви в транспорті, випадкового зіткнення з дверним кутом і так далі, список можна продовжувати нескінченно.
Що ж робити, якщо це все-таки сталося і поверхня взуття подряпалася?
Є два варіанта:
-
Спеціальна фарба.
-
"Рідка шкіра".
Критично важливий збіг за кольором матеріалу і взуття. В іншому, ці способи дуже акуратно приховують потертості або подряпини.
Як видалити подряпини зі шкіряного взуття за допомогою "рідкої шкіри":
-
Поліруємо подряпину наждачним папером з низькою абразивністю.
-
Беремо спирт і очищаємо місце полірування від зайвого жиру і забруднень.
-
Беремо "рідку шкіру" і заповнюємо нею саму подряпину.
-
Далі, розтягуємо матеріал за межі подряпини. Важливо стежити, щоб перехід між поверхнями був м'яким.
-
Після цього, ретельно шліфуємо поверхню м'якою тканиною і просочуємо взуттєвим бальзамом.
Видалити потертості зі шкіри допоможе спеціальна фарба. Алгоритм видалення потертості з взуття за допомогою фарби точно такий же як і у випадку з "рідкою шкірою".